آیا تدریس با زبان خارجی کیفیت تحصیلی را بالا می برد؟http://www.daikondi.com

ساخت وبلاگ
چکیده : در اوایل دهه گذشته با توجه به شرایطی که بعد ازسه دهه جنگ وجود داشت طبیعی بود که برداشتن گامها به سو... با عنوان : آیا تدریس با زبان خارجی کیفیت تحصیلی را بالا می برد؟http://www.daikondi.com بخوانید :
در اوایل دهه گذشته با توجه به شرایطی که بعد ازسه دهه جنگ وجود داشت طبیعی بود که برداشتن گامها به سوی کیفیت در مورد آموزش چه در مکاتب و چه در دانشگاهها دشوار و تقریبا غیر ممکن بود، اما این انتظار وجود داشت که به مرور زمان کیفیت آموزشی در کشور بهبود پیداکند و در کنار آمارهایی که از رشد کمی آموزشی داده می شود، آمارهایی هم از کیفیت آموزشی و تغییر و تحول در رشته ها و مواد درسی و سیستم آموزشی و بهینه سازی ابزار آلات آموزشی و... نیز داده شود. اما متاسفانه طی یک دهه گذشته در دانشگاهها و نیز مکاتب فقط آمار افزایش متقاضیان را داشتیم و از کیفیت آموزشی خبر چندانی نبوده است.

مشکل اساسی که درافغانستان وجود دارد این است که نظام اموزشی در افغانستان باید از نو بنا شود، زیرا ساختار آموزشی در مکاتب و دانشگاهها براساس متدها و مدل های دهه چهل خورشیدی است و زیرا بنای آموزشی در طول ده سال گذشته اصلا دست نخورده باقی مانده است و به همین دلیل هرتلاشی که برای بهبود کیفیت آموزشی می شود این سیستم پاسخ گو نیست و مثل این است که دیوار جدیدی را روی یک پایسنگ فرسوده و قدیمی بنانماید.


در دنیای امروز سیستم های مدرن و پیچیده آموزشی به صورت مختلف و متعدد وجود دارد و از مدرن ترین ابزارآلات آموزشی چه به صورت نرم افزاری و چه به صورت سخت افرازی استفاده می شود، اما افغانستان در طول ده سال گذشته بجای این که از سیستم های جدید آموزشی رایج در دنیا را استفاده کند برنظام آموزشی کهنه قدیمی پای فشردند.

...
نویسنده : بازدید : 41 تاريخ : شنبه 10 مهر 1395 ساعت: 7:00