جوان موفق افغانستان | بلاگ

جوان موفق افغانستان

تعرفه تبلیغات در سایت

آخرین مطالب

امکانات وب

چکیده‌یی از مقاله دولت الکترونیک با رویکرد جمهوری اسلامی افغانستان

   دولت الکترونیکی حاصل استفاده از فناوری معلوماتی  و مدیریت فناوری معلوماتی (ICT)است که با پیاده کردن در سطح دولت ، ازنظر کارایی و اثربخشی سیستم های دولتی و نحوه خدمات رسانی تغییرات شگرف ایجاد می شود که رضایت مردمی را در سطح وسیعی به دنبال خواهد داشت. با توجه به تحولات اخیر در سطح جهان یکی از بخش هایی که تحت تاثیر تحولات جهانی قرار گرفته است، بخش عمومی و سازمان های دولتی می باشد.

   این تغییرات و اقدامات منجر به نوع جدیدی از روابط میان کشورها و ملت ها و تبدیل آن از حالت سنتی به دیجیتلی خواهد شد و در نتیجه افغانستان نیز باید با این تغییرات همگام و همراه شود و برنامه انکشافی کوتاه مدت و بلند مدت خود را مورد توجه قرار داده تا در فهرست کشورهای پیشرفته قرار گیرد. به عبارت دیگر دو ضرورت مهم داخلی (دسترسی به اهداف دولت الکترونیکی) و اهداف خارجی( برقراری نظام ارتباطات و فعالیت های اجتماعی براساس پردازش و انتقال اطلاعات ) جهت تاثیر عوامل موثر بر توسعه زیرساخت ها و استقرار دولت الکترونیکی در افغانستان وجود دارد که می باید زیر ساخت های اساسی آن کشور فراهم گردد. در این مقاله ضمن بررسی مقوله مفهوم دولت الکترونیک ، وضعیت و اثربخشی آن ، اعتماد مردم و راهکاری برای ریشه کن ساختن فساد اداری که بحث جدی در جمهوری اسلامی افغانستان است پرداخته می شود .

قابل یاد اوری است که پیش از این نیز مقاله فرهنگ سازی عمومی و آموزش شهروندان در توسعه تجارت و اقتصاد الکترونیکی با رویکرد جمهوری اسلامی افغانستان در هشتمین کنفرانس بین تجارت و اقتصاد الکترونیکی جمهوری اسلامی ایران از غلامرضا خرمی به چاپ رسیده و حایز رتبه گردیده بود

مقاله دو دانشجوی افغانستانی در ایران جایزه گرفت

...
نویسنده : بازدید : 19 تاريخ : شنبه 10 مهر 1395 ساعت: 7:00